Üniversite Mezunlarına Sınavsız İkinci Üniversite

Yazı Tarihi : 20 Ekim 2010 Kategori : Eğitim

AÜ, 4 yıllık üniversite mezunlarına ya da öğrenimlerine sürdürenlere günde 1,5 TL’ye sınavsız 2. üniversite imkanı sunuyor.

Evet değerli www.guldeste.net okurları ilginç bir konuyal karşınızdayız. Bilmiyorum sizler de bizim gibi daha önce bu konuyu merak ettiniz mi ama haber sitelerinde gördüğümüz bir haber ilgimizi çekti ve bizim gibi bu konuyla ilgilenenler için sayfamıza taşıdık.

Haberde “Üniversite Mezunları İçin Sınavsız İkinci Üniversite” imkanından bahsediliyordu ve “Anadolu Üniversitesi (AÜ) Rektörü Prof. Dr. Davut Aydın, uzaktan öğretim sistemi Açıköğretim ile 2 yıllık, 4 yıllık üniversite mezunlarına ya da öğrenimlerini sürdürenlere günde 1,5 TL’ye sınavsız 2. üniversite imkanı sağladıklarını söyledi” deniliyordu.

Benim çok ilgimi çekti bu haber ve araştırmaya karar verdim. Önümüzdeki günlerde muhtemelen konunun detaylarını da öğrenmiş olacağım.

Fakat temel olarak düşünenler için günde 1,5 TL’ye sınavsız 2. üniversite imkanı güzel bir imkan diye düşünüyorum. 2 bin lira ödeyerek 4 yıllık üniversite bitirebiliyor insan. Kendini yenilemek isteyen, 2. üniversite mezunu olmak isteyenler için iyi bir fırsat gibi görünüyor. İşletme, iktisat, uluslararası ilişkiler, 2 yıllık ön lisans programları gibi programlar varmış. Toplam 38 program olduğu söyleniyor. Önümüzdeki günlerdeki araştırmam da özellikle bölümlere bakacağım.

7’den 77’ye her yaş grubuna hitap eden bir sistem bu. 81 ilde Açıköğetim büroları var. 25 Ekim-26 Kasım tarihleri arasında bulundukları illerde 2. üniversiteyi okumak isteyenler kayıt yaptırabilecekler.

www.guldeste.net olarak şimdiden düşünenler ve kayıt yaptıracaklar için başarılar diliyoruz.

Yorum Yaz