İNTERNETTE PDF E-DERGİLER

Yazı Tarihi : 21 Temmuz 2009 Kategori : Bilgisayar - İnternet

İnternetin ortaya çıkardığı farklı alanlardan birisi de “İnternet Yayıncılığı”. Özellikle Pdf formatında birkaç kişinin bir araya gelerek ortaya çıkardıkları Pdf dergiler , basılı dergilere nazaran bazı avantajlar sağlıyorlar.

Basılı dergi oluşturmanın zorluğu malumunuz. Peki içinde cevher olan ve bu işe merak duyanlar için başka bir yol yok mu ? Tabiki bu soruya benim cevabım bir zamanlar üzerinde durduğum bir konu olan İnternet Dergiciliği olurdu. İnternet Dergiciliği dediğimiz zaman genellikle Pdf formatında birkaç kişi tarafından oluşturulan dergileri anlamak yerinde olacaktır.

Bu dergilerin en büyük avantajı online olarak kolaylıkla ve her yerde okunabilmesinin yanı sıra ücretsiz olması olarak belirtilebilir. Fakat belki de ücretli dergiler de vardır. Ama tahminim onlar da oldukça ucuzdur.

Şimdi bildiğim bazı Pdf dergileri burada sıralayacağım ;

pdfdergi.com adresinde  şu anda 25. sayısı olan PDF DERGİ. Sayfadaki indir bölümünden indirebilirsiniz.

pozitifpc.com adresinde yayınlanan E-dergiyi sayfanın en altındaki linkten indirebilirsiniz.  edergi.pozitifpc.com şeklinde de indirme sayfasına gidebilirsiniz. Potitif Pc E-Dergi aylık olarak karşımıza çıkıyor.

emecmua.com adresinde de birçok basılı derginin sanal versiyonuna ulaşabilirsiniz.

turkedergi.com adresinde de 5. yılını ve 49. sayısını gördüğümüz Türk E-Dergi online olarak hizmet veriyor.

Sanal Kurs E-Dergisi ise sanalkurs.net sitesinin bir hizmeti. sanalkurs.net/e-dergi.html alt sayfasında e-dergiye ulaşabilirsiniz.

 

Yorum Yaz