Münazara Konusu : Kampüsler Şehir İçinde Mi, Dışında Mı Olmalı ?

Yazı Tarihi : 19 Ocak 2011 Kategori : Genel

Örnek ve yeni bir Münazara Konusu ile guldeste.net sitemizde karşınızdayız..

İşte ÖRNEK MÜNAZARA KONUSU : KAMPÜSLER ŞEHİR İÇİNDE Mİ OLMALI , ŞEHİR DIŞINDA MI OLMALI ?

Münazaralarla ilgili güldeste sitemizde bazı konular bulunuyor ve Münazara meselesine önem verdiğimiz için bu konudaki çalışmalarımız devam ediyor.

Büyük ihtimalle bu konuyla ilgili daha önce fazla Münazara çalışması yapılmadığını düşünerek ilginize sunmak istedik. Münazara çalışması yapacaklar için iyi bir konu olabilir diye düşünüyorum.

Konumuz ; “Kampüsler Şehir İçinde Mi, Dışında Mı Olmalı ?” başlığını taşıyor.

Bu konuyla ilgili çalışma yapacaklar özellikle konunun iki zıt yönüne dair görüşleri olan kişilerin söylemlerini tahlil ettikten sonra argümanlarını sıralayabilirler.

Örnek olarak kampüslerin şehirler dışında olmasını savunanlar kampüslerin başlı başına bir yaşam olduğunu ve şehrin gürültüsünden uzak özgür bir ortamda olması gerektiği konusunda argüman geliştirebilirler.

Kampüslerin şehirlerin içinde olmasını savunanlar ise kampüslerin insan faktöründenn ayrı tutulamayacağını ve özellikle eğitim için insanların arasında , yerleşim yerlerinin içinde olan kampüslerin başarılı sonuçlar ortaya çıkaracağı noktasından hareket edebilirler.

Kolaylıklar diliyorum. Bu konuyla ilgili benzer yazılarımızı www.guldeste.net ve hayhay.net sitelerimizde bulabileceksiniz.

Yorum Yaz