Kpss 2010 Branş Sıralaması Olacak Mı ?

Yazı Tarihi : 12 Ağustos 2010 Kategori : Kpss

Kpss 2010 sonuçları açıklandıktan sonra branş bazında alan sıralamasıyla ilgili beklentileri dile getirdik.

 

Geçtiğimiz yıl açıklama yapılmadığından yaşanan sorunlar nedeniyle adaylar bu yıl branş bazında sıralamalarını öğrenmek istiyorlar.

Tabi bu sene aday sayısı da arttı ve ayrıca Kopya skandalı nedeniyle adaylar tereddütler yaşadılar. Bu nedenle herkes merakla branş bazında sıralama bekliyor.

Bakalım Ösym bu konuda bir çalışma yapacak mı ?

Ösym’nin bir çalışma yapıp yapmayacağını veya ne zaman yapacağını bilemeyiz ama şu bir gerçek ki Kpss her sene daha da zorlaşıyor ve diğer sınavlardan çok farklı bir sektör haline geliyor. Bu sınav hem adaylar üzerinde hem de öğretmen yetiştirme , memur yetiştirme sistemi üzerinde ciddi soru işaretlerine neden oluyor.

Çünkü her sene mezun sayısı artmasına rağmen alınanların sayısı aynı kalmakta ya da azalmakta. Artma olması ise bazı branşlarda nadiren olmaktadır. Haliyle bu durum adayları kara kara düşündürüyor.

Daha önce de değindiğimiz gibi bu sene Kopya olayı ve sorulardaki zorluluk ayrıca adaylara göre tutarsızlık da ciddi endişelere neden oldu. Şimdi adaylar branşlarındaki sıralamalarını merak ediyorlar.

Değerli arkadaşlar ayrıca bundan böyle www.guldeste.net sitemizde oluşturacağımız bir forumda Kpss bölümüne de yer vereceğiz. Böylece gerekli paylaşımları yapmanızı ve yararlanmanızı sağlayacağız.

Yorum Yaz