Fotoğrafı Karikatür Yapma

Yazı Tarihi : 13 Nisan 2010 Kategori : Bilgisayar - İnternet

Daha önce internet kullanıcıları için yazdığımız ve resimli isim yazma, avatar yapma, şekille isim yazma gibi konularda yazdığımız yazılara www.guldeste.net üzerinde yenilerini eklemeye devam ediyoruz.

Fotoğrafı Karikatür Yapma başlığı belki yanlış anlaşılabilir. O nedenle kısaca açıklıyım. Özellikle gazetelerde veya çeşitli görsel grafik destekli uygulamarda gördüğümüz üzere insan resimleri karikatürize edilerek resimlere farklı canlılık katılabilmektedir. Bizim bu yazıda anlatacağımız konu da fotoğrafınızı nasıl karikatürize edebileceğinizdir. Yani sıfırdan çizgi karikatür çizmeyeceğiz. Elimizde hazır olan fotoğrafa karikatür özellikleri kazandıracağız.

Bunu Photoshop v.b. gibi çeşitli profosyonel ya da amatör resim düzenleme programlarıyla yapabilenler var tabiki. Biz burada internetten bu hizmeti online olarak sunan bir internet sitesi ile daha basit bir şekilde bu işlemi yapabilmeyi göstereceğiz.

Bu internet sitesi : befunky.com

befunky.com sitesinde  resmi sadece karikatür haline getirmek yok. Aynı zamanda değişik görsel efektler de var.

befunky.com adresine bağlanıp Get Started dedikten sonra Create sayfası gelecek karşımıza. Burdan bir efekt seçeceğiz ve karşımıza çıkan yeni pencerede resmi nerden yükleyeceksek ordan resmimizi yükleyecez. Bilgisayarınızdaki bir fotoğrafı Browse File diyerek siteye aktarıp ve Uploading aşamasını bekledikten sonra karşınızda görülecek ve sol menüden yapmak istediğiniz işlemleri veya efektleri seçebileceksiniz. Bazı efektler için Plus özelliğinin gerektiğini farkettim. Bilmiyorum Plus özelliği nasıl yapılıyor.

Kolaylıklar dilerim.

Yorum Yaz