2011 Ağustos Öğretmen Ataması Nasıl Olacak?

Yazı Tarihi : 21 Temmuz 2011 Kategori : Eğitim

ı9 Temmuz 2011 Cumartesi günü Kpss Genel Kültür-Genel Yetenek ve Eğitim Bilimleri sınavlarına giren öğretmen adaylarının gözü kulağı Ağustos ayında yapılmasını bekledikleri atamalarda. Geçtiğimiz yıl yaşanan sınav skandalında oluşan mağduriyetler nedeniyle Haziran ve Temmuz aylarında öğretmen atamaları yapılmıştı. Ayrıca sözleşmeli öğretmenler kadroya geçirilmişti. Bütün bunlardan sonra öğretmen adayları yeni bir mağduriyet yaşanmaması için Ağustos 2011 atamalarının ihtiyaca cevap verecek nitelikte olmasını istiyor.

Öğretmenlerin Milli Eğitim’in başına yeni geçen Bakan Ömer Dinçer’den talepleri Ağustos ayında öğretmenleri mağdur etmeyecek bir sayıda atama yapılması ve yapılacak atamada hiçbir branşın mağdur edilmemesi olarak belirtiliyor.

Özellikle yıllardır sınırlı sayıda atama yapılan bazı öğretmenlik branşlarının önümüzdeki dönemde göz ardı edilmemesi gerektiği ifade ediliyor. Bizler de Ağustos 2011 atamalarının öğretmenler ve eğitim sistemimiz için faydalı olacak şekilde yapılması adına yazılarımıza devam edeceğiz. Yapılacak atamaların ülkemize faydalar getirmesi dileğiyle.

2011 Ağustos Öğretmen Ataması Nasıl Olacak? Yazısına 2 Yorum Yapılmış

  1. zehra güneş

    fransızca öğretmenleri de mağdur olmamalı yıllardır mağduruz ama artık yeter  2. zehra güneş

    beklete beklete insanları köreltiyorsunuz bunun farkında değil mi hükümetimiz ben işimi yapmak istiyorum artıkYorum Yaz