2010 Kpss Puanları Neden Düşük ?

Yazı Tarihi : 15 Ağustos 2010 Kategori : Kpss

2010 Kpss sınavı sonuçları açıklandıktan sonra özellikle Eğitim Bilimleri sonuçlarını değerlendiren Öğretmen adayları çeşitli sitelerde puanların geçen yıllara göre oldukça düşük olduğu yorumlarında bulunuyorlar.

Bu konuyla ilgili olarak daha önce faaliyetleri hakkında bilgi verdiğim AYÖP ( Ataması Yapılmayan Öğretmenler Platformu) sitesinde bir değerlendirme yapılmış. O değerlendirmeyi buraya da almayı uygun gördüm ;

KPSS puanları neden düşük geldi!
Bu yıl KPSS’ye giren adaylar gecikmeli olarak sınav sonuçlarını öğrenince şok yaşadılar…

Bilindiği gibi 11 Ağstos ta 2010 KPSS sonuçları belli oldu. Ne yazık ki burada bizler üzerinden oynan bir takım oyunlar var. Bu sınavın sonucu da bunun açık bir ispatıdır. Bu sene puanları düşük tuttular. 2008 ve 2009 KPSS ye giren bir öğretmenin netleri 2010 KPSS ye giren öğretmenin netleri aynı olduğu halde 2010 KPSS puanı 7-8 oranında düşük geldi. 2010 KPSS de sınavın kolay olan bölümü cumartesi sabah oturumu yani genel kültür yenel yetenek bölümüdür. Genel kültür yenel yetenek puanları geçmiş yıllara göre çok fazla değişim göstermediği halde öğretmenlik atamalarında kullanılan eğitim bilimleri Puanları 7-8 oranında düşük tutulmuştur. Burada dönen oyun sözleşmeli öğretmenleri kadroya geçirmek için bu 30.000 öğretmen alımında hükümet bizlerin puanlarını sözleşmelilerin altında tutmak isteyerek onları kadroya geçirecektir. Daha açık olmak gerekirse bir cebinden sözleşmeli öğretmenleri alacak diğer cebine kadrolu olarak koyacak ve meydanlarda seçim zamanları diyecekler ki “bizim hükümetimiz zamanında …bin öğretmen atadık.” Sen sözleşmelileri kadroya taşı, sonrada şu kadar öğretmen ataması yaptım yalanını söyle.

Bir başka sorun ise son 2 yıldır branş bazında sıralamaların verilmemesidir. Öğretmen atamalarında öğretmenler kaçıncı sırada olduklarını bilememekte kaçıncı kişinin atandığını öğrenememektedir. Branş bazında sıralamaların verilmemesi açık şekilde bir art niyetin olduğunu göstermemektedir. Buradan sesleniyoruz derhal branş bazında sıralamalar verilsin, objektif bir atamanın yapıldığı gösterilsin.
 
ATAMASI YAPILMAYAN ÖĞRETMENLER PLATFORMU 2010

2010 Kpss Puanları Neden Düşük ? Yazısına 1 Yorum Yapılmış

  1. emre

    bu işte kimin parmağı var sa parmağı kırılsın ki tanıyalım



Yorum Yaz