2010 Kpss Branş Bazında Sıralama

Yazı Tarihi : 12 Ağustos 2010 Kategori : Kpss

2010 Kpss Branş Bazında Sıralama bekleniyor..

Bakalım Meb veya Ösym bu sene sıralamayı açıklayacak mı ?

 

2010 Kpss sınavı açıklandıktan sonra adaylar şimdi gözlerini Branş Bazında Sıralamalara çevirdi. Adaylar sonuçlarını aldıktan sonra bir an önce kendi alanlarındaki sıralamalarını öğrenmek istiyor.

Özellikle öğretmen adayları kendi sıralamalarını öğrenerek açıklanacak alım sayılarına göre durumlarını netleştirmek istiyorlar.

Bilindiği gibi geçen yıl sıralama açıklanmamıştı. Gerekçe olarak da yanlış anlaşılmalar gösterilmişti. Ama sonuçta bu adaylar üniversite mezunu. Fazla yanlış anlama olacağını da sanmıyorum. Çünkü sadece 2010 Kpss sınavının sıralaması olduğu açıklanırsa herkes bunu anlar.

Ayrıca geçen yıl sınava girenlerin puanlarının da iki yıl geçerli olduğu hesaba katılır.

Zaten şu anda adaylar en çok puanların düşürüldüğünü ve geçmiş yıllara göre düşük puanlar geldiğini söylüyorlar. Bu nedenle de geçmiş yıldan kalan yüksek puanlı adayların otomatikmen öne çıktığını savunuyorlar. Bu konuda da sınavın tutarlılığı sorusu gündeme geliyor.

Bizler de www.guldeste.net olarak adaylara bu bölümde yorumlarını yapma fırsatı tanıyoruz. Konu altından puanınınızı, sıralamanızı belirteceğiniz gibi yorumlarınızı ad açıklayabilirsiniz.

2010 Kpss Branş Bazında Sıralama Yazısına 3 Yorum Yapılmış

 1. kpss

  bu yazıda önemli bir hata var geçen sene yapılan sınavlardaki puanlar kpss b kadrolarında geçerli değildir ayrıca 2008 puanlarıda geçerliliğini 4. dönem atamasından sonra kaybetmiştir o açıdan bir telaşa gerek yok 2. admin

  Bu yazıda kastedilen konu 2009 Kpss sınavında Sözleşmeli öğretmen olan veya puanı yüksek olup da atanamayan adayların kadrolu pozisyonlara tekrar başvurmasıyla ilgilidir. Zira 2010 puanlarının düşük gelmesi 2009 puanı iyi olanların şansını arttırmıştır.

  Konuyla ilgili şu yazıya bakabilirsiniz ; http://www.guldeste.net/2010-kpss-puanlari-neden-dusuk.html 3. kpss

  ok bu noktada sorun yok yukarda bu durum belirtilseydi daha iyi olurdu,sanki bütün bölümler için 2009 puanı devreye girmiş gibi bir izlenim vermişti,konuya açıklık getirilmiş olduYorum Yaz