2010 Ağustos Öğretmen Atamaları

Yazı Tarihi : 12 Ağustos 2010 Kategori : Eğitim, Kpss

2010 Kpss sınavı sonuçları da açıklandığına göre şu anda öğretmen adayları atamaların belli olmasına kilitlenmiş durumda. Bu durumda adaylar kadroların açıklanmasını sabırsızlıkla bekliyorlar.

Kadroların açıklanmasıyla birlikte puanlar da az çok belli olacak. Ama özellikle branş adayları çok yüksek puanlarla atandıkları için bu sene kadroların arttırılmasını istiyorlar. Bu konuyla ilgili olarak daha önceki yazılarımızda sistemin zayıflığını ve hataları ortaya koyan yazılar kaleme almıştık www.guldeste.net sitemizde.

2010 Ağustos Öğretmen Atamaları konusuna değinecek olursak daha önce Milli Eğitim Bakanlığı tarafından 31.000 kadroılu atama yapılacağı açıklanmıştı. Ama hangi branştan kaç kişi atanacağı söylenmemişti.

Bir diğer nokta daha önce sözleşmeli olarak atananlar bu atama döneminde kadrolu atanırsa onların boşalttığı yerlere yeni bir atanma yapılmasının zorunluluğu. Böylece boşalan yerler doldurulmuş olacak.

Bu sene yani 2010 Kpss ile puanların oldukça düşük geldiği çeşitli platformalarda ifade edildiğine göre geçen yıl sınava girip bu senenin ortalamasının üzerinde puan alanlar avantajlı görünüyor. O halde burada sistemin bir yanlışlığı daha ortaya çıkıyor. Bakalım 2010 Ağustos Öğretmen Atamalarına bu yanlışlıklar mı damga vuracak ? Yoksa gerekli düzenlemeler yapılacak mı ?

www.guldeste.net sitemizi takip etmeye devam edin.

Yorum Yaz